آیا سقط جنین در ماههای حرام موجب تغلیظ دیه می گردد یا نه ؟

✅پرسش:
آیا سقط جنین در ماههای حرام موجب تغلیظ دیه می گردد یا نه ؟

✅پاسخ:
سقط جنین نیز پس از پیدایش روح، مشمول حکم تغلیظ است. تغلیظ دیه، در مواردی که عاقله یا بیت المال پرداخت کننده دیه باشد نیز جاری است. در قتل عمدی که به علت عدم امکان قصاص یا عدم جواز آن دیه پرداخت میشود نیز این حکم جاری است.

ماده ۵۵۷ تصریح می‌کند: تغلیظ دیه مخصوص قتل نفس است و در جنایت بر اعضاء و منافع جاری نیست.

??به تخصصی ترین و کامل ترین کانال نکات املاک ما بپیوندید??

https://t.me/VekalatYarAeryaeiyan

?کانال ما را به دوستان خود معرفی کنید ?

?آدرس سایت :
www.joudi-lawyer.com
جهت وکالت و مشاوره تخصصی در امور املاک با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید:
☎️ ۰۹۱۹۸۳۴۹۷۰۳
☎️
☎️

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *