آیا مالک مغازه می‌تواند از مستاجر به دلیل تغییر شغل شکایت کند؟

✅پرسش:
آیا مالک مغازه می‌تواند از مستاجر به
دلیل تغییر شغل شکایت کند؟

✅پاسخ:
هرگاه مورد اجاره برای شغل معینی اجاره داده شود و مستأجر بدون رضای موجر شغل خود را تغییر دهد، مالک می‌تواند نسبت به طرح دعوی و تخلیه با شرایط مقرر که در قانون پیش‌بینی شده است، اقدام کند.

? ماده ۱۴ قانون روابط موجر و مستأجر مصوب سال ۱۳۵۶ به مواردی می‌پردازد که موجر حق درخواست فسخ اجاره و تخلیه ملک را دارد، که در بند ۷ آن، چنین مقرر شده است: در مورد محل کسب و پیشه و تجارت هرگاه مورد اجاره برای شغل معینی اجاره داده شود و مستأجر بدون رضای موجر شغل خود را تغییر دهد مگر اینکه شغل جدید عرفاً مشابه شغل سابق باشد.

??به تخصصی ترین و کامل ترین کانال نکات املاک ما بپیوندید??

https://t.me/VekalatYarAeryaeiyan

?کانال ما را به دوستان خود معرفی کنید ?

?آدرس سایت :
www.joudi-lawyer.com
جهت وکالت و مشاوره تخصصی در امور املاک با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید:
☎️ ۰۹۱۹۸۳۴۹۷۰۳
☎️
☎️

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *