کسی که خودکشی می کند آیا وصیت نامه او معتبر است یا نه؟


✅پرسش:
کسی که خودکشی می کند آیا وصیت نامه او معتبر است یا نه؟

✅پاسخ:
ماده ۸۳۶ قانون مدنی‌ایران، وصیت فرد خودکشی کننده را معتبر ندانسته است. در این ماده قانونی آمده است:

هرگاه کسی به قصد خودکشی خود را مجروح یا مسموم کند یا اعمال دیگر از‌این قبیل که موجب هلاکت است، مرتکب گردد وپس از آن وصیت نماید، وصیت در صورت هلاکت باطل است و هرگاه اتفاقاً منتهی به فوت نشد، وصیت نافذ است.

??به تخصصی ترین و کامل ترین کانال نکات املاک ما بپیوندید??

https://t.me/VekalatYarAeryaeiyan

?کانال ما را به دوستان خود معرفی کنید ?

?آدرس سایت :
www.joudi-lawyer.com
جهت وکالت و مشاوره تخصصی در امور املاک با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید:
☎️ ۰۹۱۹۸۳۴۹۷۰۳
☎️
☎️

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *