آیا اخذ گواهینامه رانندگی نیازمند داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت سربازی می باشد؟

گواهینامه رانندگی، کارت پایان خدمت، معافیت

گواهینامه رانندگی، کارت پایان خدمت، معافیت


✅پرسش:
آیا اخذ گواهینامه رانندگی نیازمند داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت سربازی می باشد ؟
✅پاسخ:
شرط داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت از سربازی برای اخذ گواهینامه رانندگی با موافقت ستاد کل نیروهای مسلح حذف شد.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، در جلسه روز گذشته سرلشکر باقری ستاد کل نیروهای مسلح با علی لاریجانی مجلس شورای اسلامی تصمیماتی در خصوص نحوه اجرای برخی مواد قانونی مرتبط با سربازان و مشمولان خدمت وظیفه عمومی اتخاذ شد.

بر اساس یکی از توافقات انجام شده مقرر شد بند (هـ) ماده 54 قانون بیمه شخص ثالث توسط نیروی انتظامی در اسرع وقت اجرایی شود.در این بند قانونی که پیش از این اجرایی شدنش از سوی نیروی انتظامی به دلیل مغایرت با سایر قوانین، مشروط به ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح شده بود تصریح شده است: «اخذ گواهینامه نیازمند کارت پایان خدمت و معافیت سربازی نیست.»

البته گرچه هنوز تصمیمات جلسه روز گذشته ستاد کل نیروهای مسلح با مجلس شورای اسلامی ابلاغ نشده ولی به گفته سردار کمالی اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، این تصمیم طی روزهای آینده ابلاغ می‌شود.

به گزارش خبرنگار تسنیم سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی نیز خاطرنشان کرده است که پلیس برای اجرای این قانون، در انتظار ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح است.

به تخصصی ترین و کامل ترین نکات در کانال تگرام و اینستاگرام ما بپیوندید.

 

آموزشاخبارانحصار وراثتدانستنی های حقوقیدعاویدعاوی حقوقیدعاوی خانوادگیدعاوی کیفریدعاوی ملکی و ثبتیقوانینقوانین و مقررات حقوقیکتابخانه موسسهنمونه شکوایه هاوصول مطالبات

خدمت وظیفه عمومیستاد کل نیروهای مسلحسربازانکارت پایان خدمتگواهینامه رانندگیمجلس شورای اسلامیمعافیت سربازینیروی انتظامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *